Ogłoszenia parafialne 04.06.2023r.

1.     Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej

2.     Dziękujemy młodzieży , która wzięła udział w poniedziałkowym spotkaniu. Szczególne podziękowania kierujemy do matek i ojców ,, Róż różańcowych”                      z naszej parafii oraz członków rady duszpasterskiej za przygotowanie ogniska oraz wszystkich pysznych smakołyków dla młodzieży. Bóg zapłać.

3.     We wtorek zapraszamy na spotkanie ,, Kręgu Biblijnego” po wieczornej Mszy Świętej.

4.     Serdecznie zapraszamy we wtorek o godz.17:00 na próbę sypania kwiatków podczas Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy dziewczynki, które będą chciały sypać kwiatki. Serdecznie prosimy wszystkich parafian o przynoszenie kwiatków do zakrystii.

5.     W czwartek będziemy o Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 7:00; 8:30; 10;00. Prosimy o udekorowanie trasy i naszych domów co będzie naszym wyrazem miłości do Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

6.  Podczas Uroczystości Bożego Ciała do obsługi prosimy mieszkańców Mącznik                    i Podkoce.

7.     W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja pójdzie następującą trasą : ul. Środkowa, Strażacka, Ostrowska oraz Powstańców Wielkopolskich. Proszę na tę uroczystość o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz- mieszkańcy Skalmierzyc; II ołtarz – mieszkańcy Mącznik; III ołtarz – mieszkańcy Boczkowa ; IV ołtarz- mieszkańców Śliwnik. Zapraszam na oktawę Bożego Ciała , która potrwa do 16 czerwca, w tym dniu uroczyste zakończenia  o g :18:00 . Procesja pójdzie następującą trasą ;  , ul. Powstańców Wielkopolskich.  ul. Ostrowska , ul. Szumiących Wierzb Proszę    o przygotowanie ołtarzy :    I ołtarz – ministranci i służba liturgiczna ; II ołtarz – Kuchrzyki; III ołtarz – członkowie rady duszpasterskiej  ;  IV ołtarz – ojcowie i matki ,,Żywego Różańca.”

8.     W czasie oktawy Bożego Ciała  zapraszamy do asysty : piątek –                  ul. Starowiejska , Strażacka ; sobota – ul. Pleszewska i Bielawska ; niedziela – ul. Dąbkowska.  Poniedziałek – ul. Torową i Spółdzielczą; wtorek – ul. Jabłońskiego, środę ul. Bankową

9.     W sobotę 10 czerwca zapraszamy chętnych , a szczególnie członków ,, Żywego Różańca” na pielgrzymkę i spotkanie do Kotłowa, gdzie odbędzie się diecezjalne spotkanie wspólnoty ,, Żywego Różańca” . Wyjazd w sobotę o godz. 9:00 z parkingu przy kościele. Powrót ok . godz. 14:00. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki to 10 zł.

10.  W sobotę zbiórka dla kandydatów i ministrantów o godz. 12:00. Obecność obowiązkowa.

11.  Osoby , które jadą do Włoch 12 czerwca informujemy , ze wyjazd będzie 12 czerwca o godz. 6;00 z pod kościoła Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach.

12.  Za tydzień w naszej parafii będzie niedziela inwestycyjna . Proszę członków rady ekonomicznej o zebranie ofiar ,a wszystkim parafianom z góry dziękuje za wszelkie ofiary.

13.     Prasa katolicka: ,, Dobre Nowiny”; ,, Opiekun” ( Nowy numer) ; ,, Przewodnik Katolicki ,, Gość Niedzielny”;  ,, Różaniec”; ,, Mater Dei” Zapraszamy do czytani