50-lecie Koronacji

Akt zawierzenia Pani Skalmierzyckiej

Oto stajemy przed Twoim obliczem, nasza Skalmierzycka Pani, w obecności wszystkich Aniołów i Świętych, aby dokonać aktu zawierzenia całej naszej Parafii, naszych rodzin oraz nas samych Tobie, Najlepsza Matko! Oddajemy się całkowicie i zawierzamy nasze życie, czas, pragnienia, wszystko co robimy, nasze cierpienia, dobra duchowe i doczesne, duszę i ciało, wolę i wolność, uzdrowienie wewnętrzne, wieczność, uświęcenie i świętość. Powierzamy Ci naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Natomiast wszystkie konsekwencje grzechu, zniewolenia i obszary naszego życia, nad którymi zły duch objął władzę oddajemy w opiekę Twoją i Twojego Syna, Jezusa Chrystusa, Naszego Jedynego Pana. Ty Matko ,tak jak kiedyś w Kanie Galilejskiej dostrzegłaś brak wina, tak i dziś dostrzegasz każdą naszą potrzebę i orędujesz za nami u Swego Syna. Nie dopuść, by ktokolwiek z nas zginął na wieki. Podźwignij tych , którzy upadli, których rozpacz zabija. Pochyl się nad tymi, którzy błądzą, są zniewoleni grzechem, smutni, samotni, uwikłani w jakiekolwiek zło. Otocz Swą troską zranionych, chorych, cierpiących i umierających - niech doznają pociechy w Twoich czułych ramionach. O Matko Nasza, naucz nas wielbić Boga we wszystkim co nas spotyka tak, jak i Ty uczyniłaś to w trudnym momencie Zwiastowania, śpiewając Magnificat. Niech Słowo Boga przemienia nas tak, by i w nas stawało się Życiem. O Matko Nasza Skalmierzycka, roztocz nad nami płaszcz Swojej Matczynej opieki; obejmij nas swoją miłością tak mocno, byśmy nie pragnęli niczego więcej niż tylko tego, by Bóg był Pierwszym i Jedynym w naszym życiu. Każdy z nas oddaje się dziś Tobie całkowicie, powtarzając za świętym Janem Pawłem II: ,,Totus Tuus’’. Amen.

Skalmierzyce, 4 września 2016r.