Ogłoszenia parafialne 05.11.2023r.

Ogłoszenia parafialne

1.     Bardzo dziękuje wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę na cmentarzu. Dziękuje za ofiary na utrzymanie cmentarza. Bardzo dziękuje kapłanom za pomoc, dziękuje radzie ekonomicznej, ministrantom, lektorom, strażakom, panu kościelnemu, panu organiście, a także panu Marcinowi Lisowi.

2.     We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie ,, Kręgu biblijnego”.

3.     W sobotę przypada święto niepodległości . Msza Święta w intencji ojczyzny           o godz. 17:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00 . Na Msze           w intencji Ojczyzny zapraszam w imieniu swoi jak również w i mieniu pana burmistrza.

4.     Za tydzień w niedziele w naszej parafii niedziela inwestycyjna . Proszę radę ekonomiczną o zebranie ofiar.

5.     Kolejne spotkanie dzieci w domu katolickim odbędzie się 25 listopada tj. sobota         o godz. 11:00.

6.     W dniu 18 listopada o godz. 16:00 odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry OSP Skalmierzyce, która będzie obchodzić 95 rocznicę istnienia. Koncert odbędzie się        w Hali widowiskowo- sportowej przy Szkole Podstawowej im, Powstańców Wlkp.      w Nowych Skalmierzycach.

7.     W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami:
1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,
3) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,
4) Spowiedź i Komunia św.

8.     Teraz będzie czas sprzątania wszystkich zniczy i kwiatów na cmentarzu. Prosimy   o przestrzeganie zasad segregacji śmieci.

9.     Z  stolika  pod chórem można zabierać kartki na wypominki roczne .Wypominki roczne to 50 zł od nazwiska. Wypominki roczne proszę składać kapłanom                    w zakrystii. Prosimy o czytelne zapisywanie imion i nazwisk. Wymienianki roczne można składać do końca listopada.

10.  Zapraszamy dzieci w każdą II i IV niedzielę miesiąca na Msze Świętą   z kazaniem dla dzieci. Zachęcamy do zbierania karteczek z każdej niedzieli  i losowanie owieczki.

11.  W tym tygodniu odeszła do Pana ś.p. Wanda Olszak. Wieczny odpoczynek…

12.   Prasa katolicka : ,, Opiekun”; ,, Mater Dei”, ,, Róźaniec”.

Niedziela:
7.00  9.00  11.00  17.00

Dni powszednie:
7.30  18.00

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
17.00 18.00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym:
16.00 w niedzielę

Adoracja: Wystawienie Najświętszego Sakramentu
w dni powszednie od 8.00 do 18.00; niedzile i święta od 12.00 do 17.00

Spowiedź święta

Pół gdziny przed każdą
Eucharystią

W pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 16.00 i 16.30 do 18.00

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do soboty
po wieczornej Mszy św.,

Komentarz do Ewangelii

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2020

5 lipca 2020r. będziemy obchodzić Uroczystość
I Komunii Świętej w naszej parafii.