Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023r.

Ogłoszenia parafialne

1.     Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii również dziś przeżywamy Komunię rocznicową.

2.     Bóg zapłać za składane ofiary do puszek na sprzątanie kościoła.

3.     Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Świętej.

4.     W poniedziałek święto Najświętszej Mari Panny Matki Kościoła. Msze Święte o 7:30; 10:00;18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych   w celu odbioru zdjęć.

6.     W poniedziałek zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na ostatnie spotkanie przed wakacjami. Zapraszamy na Msze Świętą na 18:00. Po Mszy Świętej przejedziemy rowerami do Śliwnik gdzie będziemy się modlić Litanią do Matki Bożej ,a później zapraszamy na wspólne spotkanie przy ognisku. Obecność obowiązkowa. Prosimy, aby młodzież zaprała ze sobą rowery.

7.     We wtorek zapraszamy na spotkanie ,, Kręgu Biblijnego” po wieczornej Mszy Świętej.

8.     W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

9.     W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – tego dnia modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne i jest to również I czwartek miesiąca.

10.  W czwartek będziemy przeżywać Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy radość, spełnienia marzeń i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

11.  W piątkę będzie I piątek miesiąca . Objazd chorych od godz. 9:00 ( zapisy w zakrystii) . Tego dnia spowiedź od 15:30 do 16:00 i od 17:30 do 18:00.

12.  W pierwszą sobotę zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem  od 9:15. Potem Msza Święta i po Mszy Świętej spotkanie ,, Żywego Różańca.

13.  Od pierwszego czerwca zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej, w niedzielę o 16:45

14.   W  dniu 8 czerwca tj. czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja pójdzie następującą trasą : ul. Środkowa, Strażacka, Ostrowska oraz Powstańców Wielkopolskich. Proszę na tę uroczystość o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz- mieszkańcy Skalmierzyc; II ołtarz – mieszkańcy Mącznik; III ołtarz – mieszkańcy Boczkowa ; IV ołtarz- mieszkańców Śliwnik. Zapraszam na oktawę Bożego Ciała , która potrwa do 16 czerwca, w tym dniu uroczyste zakończenia  o g :18:00 . Procesja pójdzie następującą trasą ;  , ul. Powstańców Wielkopolskich.  ul. Ostrowska , ul. Szumiących Wierzb Proszę o przygotowanie ołtarzy : I ołtarz – ministranci i służba liturgiczna ; II ołtarz – Kuchrzyki; III ołtarz – członkowie rady duszpasterskiej  ;  IV ołtarz – ojcowie i matki ,,Żywego Różańca.”

15.  Dziękuje Panu Grzegorzowi Namysłowi i Czesławowi Bochenowi, Panu Szymonowi Tomczakowi  za pomoc w wykonaniu belki na której umocowany jest krzyż oraz w procesie montażu.

16.  W sobotę zbiórka dla kandydatów i ministrantów o godz. 12:00. Obecność obowiązkowa.

17.  W tym tygodniu odszedł do domu Ojca ś. p. Aleksander Grabarczyk. Wieczny odpoczynek..

18.     Prasa katolicka: ,, Dobre Nowiny”; ,, Opiekun”; ,, Przewodnik Katolicki ,, Gość Niedzielny”;  ,, Różaniec”; ,, Mater Dei” Zapraszamy do czytani