Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2022r.

1.    Tydzień temu w naszej parafii była niedziela inwestycyjna, podczas której zebraliśmy 4500 zł – Bóg zapłać

2.    Dzisiejsza niedziela to niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – dziś modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiaj również e naszej parafii gościmy kleryka naszego seminarium , który podzieli się swoim świadectwem powołania . Po każdej Mszy Świętej kleryk będzie zbierał ofiary na utrzymane naszego seminarium.

3.    Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to również święto ministrantów i całej służby liturgicznej, Dziękuję wszystkim ministrantom za ich służbę, otwartość i gotowość do służby. Życzę wam spełnienia marzeń, niech Pan Bóg czuwa nad wami , a Matka Boża Skalmierzycka nie wypraszam wam potrzebne łaski. Króluj nam Chryste.

4.    Dzisiaj po wieczornej Mszy  Świętej rozpocznie się kurs przedmałżeński, który potrwa do środy włącznie. Zapraszamy młodych, którzy myślą o zawarciu sakramentu małżeństwa.

5.    We wtorek wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej – panu organiście Andrzejowi i pani Basi życzymy wielu łaski Bożych i opieki Matki Bożej Skalmierzyckiej.

6.    We wtorek przypada 22 dzień miesiąca tego dnia wspominamy św. Charbela . Podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Charbela – zapraszamy.

7.    W czwartek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie rady duszpasterskiej.

8.    W piątek w naszej parafii będziemy obchodzić odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym dniu Msze Święte o 7:30; 10:00; 18:00- suma odpustowa.  Zapraszamy do modlitwy i pomocy kolejarzy oraz stałą ekipę do baldachimu. Tego dnia na wszystkim parafianom i gościom udzielam dyspensy od postu piątkowego.

9.    Od środy do piątku odbędzie się 48 godzinna adoracja , która ma nas przygotować do odpustu ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Plan Adoracji Nabożeństwo  48-godzinne  przed odpustem  ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej 8:00- WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTUUL. OSTROWSKA PO OBU STRONACH; 9:00 - UL. BIELAWSKA, PLESZEWSKA, STRAŻACKA 10:00- UL. BANKOWA, JABŁOŃSKIEGO,SPÓŁDZIELCZA, TOROWA,KS.CZWOJDY, POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH ;11:00- UL. ŚRODKOWA;12:00 - BOCZKÓW I GNIAZDÓW 13:00- ŚLIWNIK; 14:00 - MĄCZNIKI I PODKOCE; 15:00 UL. STAROWIEJSKA, ZALESIE I OSADA; 16:00 - ŚLIWNIKI NOWE, ZABŁOCKO; 17:00 - DĄBKOWA, OSIEDLE NA DĄBKU

10. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu czas przygotowania duchowego do Świąt Bożego Narodzenia . Zapraszamy dzieci na roraty              o godz. 18:00 w poniedziałek , wtorek, środę, a w czwartek i piątek na godz. 7:00 .rano

11. W poniedziałek 21 listopada zapraszamy na film ,, Prorok” na godz. 19:40 (film bez reklam). Spotykamy się o 19:20 przy wejściu do Galerii Amber ( wejście od dworca PKP). Koszt biletu to 20 zł. Zapraszamy parafian do obejrzenia tego filmu o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim.

12.  W sobotę 26 listopada o godz. 17:00  w domu katolickim odbędzie się koncert chóru św. Grzegorza z okazji 95-lecia istnienia chóru. Zapraszamy wszystkich chętnych

13.  W poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

14.  Od następnej niedzieli będzie można nabyć poświęcone opłatki

15. W dniu 11 grudnia 2022r. w domu katolickim odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Zapraszamy do wystawianie na kiermaszu swoich produktów. Chętne osoby prośmy o zgłaszanie do ks. proboszcza.

16. Przypominamy, że można zakupić w zakrystii kalendarze diecezjalne na Rok Pański 2023 r. Koszt kalendarza to 6 zł . Środki pozyskane ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na utrzymanie naszych kleryków, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

17. Przypominamy można zabrać ze stolików stojących pod chórem kartki na wypominki roczne . Wypominki roczne to 50 zł od nazwiska jak co roku . Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk i godzin Mszy Świętych. Wypominki roczne można składać do końca miesiąca.

18. Prasa katolicka : ,, Gość Niedzielny” ; ,, Przewodnik Katolicki”; ,, Różaniec” ; ,, Mater Dei”  ,, Opiekun” ; ,, Dobre Nowiny”.