Ogłoszenia duszpasterskie 06.11.2022r.

1.     Bóg zapłać za składane ofiary do puszki na ubogich.

2.     Pragnę wszystkim podziękować za wspólną modlitwę na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych. Dziękuję ks. Łukaszowi, ks. Wojtkowi , ministrantom, panu organiście Andrzejowi, panu Bernardowi, strażakom, oraz radzie ekonomicznej. Dziękuje za wywiezienie kompostownika oraz za składane ofiary na utrzymanie cmentarza.

3.     We wtorek zapraszamy na spotkanie ,, Kręgu Biblijnego” po wieczornej Mszy Świętej.

4.     W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie młodzieży przygotowującej się na przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5.     W piątek przypada 11 listopada Narodowe Święto Niepodległość i wspomnienie św. Marcina o                 godz 11:00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji ojczyzny z udziałem przedstawicieli samorządu lokalnego . Po Mszy Świętej przejdziemy pod pomnik Powstańców Wielkopolskich . Tego dnia Msze Święte jak w niedziele.

6.     W dniu 11 grudnia 2022r. w domu katolickim odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Zapraszamy do wystawianie na kiermaszu swoich produktów. Chętne osoby prośmy o zgłaszanie do ks. proboszcza.

7.     W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Józef Woźniak ze Skalmierzyc – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

8.     W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 12:00 a próba scholii o godz.11:00.

9.     Za tydzień w niedziele w naszej parafii taca inwestycyjna.

10.  Za tydzień w niedziele na godz. 11:00 zapraszamy dzieci ponieważ będzie Msza Święta z kazaniem dla dzieci.

11.  W ramach projektu ,, Wsparcie Caritas w Polsce dla osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie” prowadzonego przez Caritas Internationalis właczamy się w akcję ,, Paczka dla Ukrainy”  Nasz parafia została poproszona o przygotowanie 3 paczek( każda paczka po 16-18kg.) W paczce powinny się znaleźć takie produktu jak: żywność z długim terminem ważność do spożycia ( makaron, ryż, konserwy, puszki, sól); produkty dla dzieci ( np. kaszki, słoiczki, soki, mleko); artykuły chemiczne , kosmetyczne            ( np.; papier toaletowy, chusteczki nawilżane, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe, zapałki, świece. )  Na przygotowanie paczek mamy czas do 30 listopada. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć tą akcję prosimy o przynoszenie tych artykułów do zakrystii. Za wszelkie wsparcie już dziś bardzo dziękujemy.

12.  Przypominamy, że można zakupić w zakrystii kalendarze diecezjalne na Rok Pański 2023 r. Koszt kalendarza to 6 zł . Środki pozyskane ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na utrzymanie naszych kleryków, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

13.  Przypominamy można zabrać ze stolików stojących pod chórem kartki na wypominki roczne                           . Wypominki roczne to 50 zł od nazwiska jak co roku . Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk i godzin Mszy Świętych. Wypominki roczne można składać do końca miesiąca.

14.  Prasa katolicka : ,, Gość Niedzielny” ; ,, Przewodnik Katolicki”; ,, Różaniec” ; ,, Mater Dei”                           ,, Opiekun”( nowy numer)

Z okazji imienin oraz urodziny

Składamy serdeczne życzenia

Ks. proboszczowi Sławomirowi Nowakowi .

Ks. Proboszczu,  dziękujemy za uśmiech, życzliwość i przewodnictwo duchowe.  Drogi Księże Proboszczu życzymy , aby dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. Duch Święty, niech opromienia swoim światłem ścieżki Twojego życia, a Matka Boża Skalmierzycka ma Cię w swojej opiece.

Życzą: ks. Łukasz, ks. Wojciech i cała wspólnota parafialna.