Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2022r.

1.    Bóg zapłać za składane ofiary na misję.

2.    Za tydzień zbieramy do puszek na sprzątanie kościoła

3.    Za tydzień z racji ostatniej niedzieli października będzie sprawowana o godz. 11:00 Msza Święta w intencji ojczyzny.

4.    We wtorek zapraszamy na spotkanie ,, Kręgu Biblijnego” po wieczornej Mszy Świętej.

5.    W piątek przypada święto Apostołów Szymona i Tadeusza zapraszamy do wspólnej modlitwy, a wszystkim obchodzącym swoje imieniny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i potrzebnych łask w życiu za wstawiennictwem świętych patronów.

6.    W sobotę zapraszamy na zbiórkę ministrantów g. 12:00 i spotkanie scholii g.11:00.

7.    Za tydzień w niedzielę na godz. 15:00 zapraszam pielgrzymów z pielgrzymki         do Medjugorie na spotkanie do domu katolickiego.

8.    W ramach projektu ,, Wsparcie Caritas w Polsce dla osób dotkniętych konfliktem           w Ukrainie” prowadzonego przez Caritas Internationalis właczamy się w akcję ,, Paczka dla Ukrainy”  Nasz parafia została poproszona o przygotowanie 3 paczek( każda paczka po 16-18kg.) W paczce powinny się znaleźć takie produktu jak: żywność z długim terminem ważność do spożycia ( makaron, ryż, konserwy, puszki, sól); produkty dla dzieci ( np. kaszki, słoiczki, soki, mleko); artykuły chemiczne , kosmetyczne ( np.; papier toaletowy, chusteczki nawilżane, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe, zapałki, świece. ) Na przygotowanie paczek mamy czas do 30 listopada. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć tą akcję prosimy

o przynoszenie tych artykułów do zakrystii. Za wszelkie wsparcie już dziś bardzo dziękujemy.

9.    Od dziś można zakupić w zakrystii kalendarze diecezjalne na Rok Pański 2023 r. Koszt kalendarza to 6 zł . Środki pozyskane ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na utrzymanie naszych kleryków, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

10. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe : od poniedziałku do piątku o 16:30 – różaniec dla dzieci, a o 17:30 różaniec dla dorosłych. W sobotę różaniec o g.17:30, a w niedziele  o g. 16:30 .  Zapraszamy do modlitwy. Przypominamy o tym , że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w nabożeństwa różańcowych.

11.  Przypominamy można zabrać ze stolików stojących pod chórem kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Jednorazowe wypominki proszę wrzucać do skrzynki  w zakrystii (dobrowolna ofiara) . Wypominki roczne to 50 zł od nazwiska jak co roku . Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk i godzin Mszy Świętych.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Andrzeja Wielanka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

13. Prasa katolicka : ,, Gość Niedzielny” ; ,, Przewodnik Katolicki”; ,, Różaniec” ;           ,, Mater Dei”  ,, Opiekun”( nowy numer)