Ogłoszenia 12.06.2022r.

1.     Dziś obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej

2.     W naszej parafii dzisiejsza niedziela  to niedziela inwestycyjna.

3.     W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego  tego dnia odpust w Ociążu . W poniedziałek przypada  13 dzień miesiąca zapraszamy na g: 21:00 na różaniec fatimski

4.     W czwartek przypada Boże Ciała , Msze Św. o g: 7: 00; 8:30; 10:00. Procesja do czterech ołtarzy po Mszy Świętej  o 8 :30.

5.     Proszę mieszkańców parafii o udekorowanie trasy procesji

6.     Do sztandarów proszę mieszkańców Śliwnik  i stałą ekipę do baldachimu , a do poprowadzenia celebransa proszę pana Tadeusza Gierza  i Andrzeja Bugaja . Proszę również dzieci do sypania kwiatków podczas procesji , a także dzieci I komunijne  i rocznicowe proszę o udział w procesji.  Do udziału w procesji zapraszam orkiestrę , a do zabezpieczenia trasy procesji strażaków i policję.

7.     Próba do sypania kwiatków w środę o 16:00  zapraszamy.

8.     W czasie oktawy Bożego zapraszamy do asysty : piątek – ul. Starowiejska , Strażacka ; sobota – ul. Pleszewska i Bielawska ; niedziela – ul. Dąbkowska

9.     W czwartek odebraliśmy relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej , uroczyste wprowadzenie relikwii do naszej świątyni dziś o g:11:00

10.  We wtorek spotkanie ,, Kręgu biblijnego” po wieczornej Mszy Świętej.

11.  Bóg zapałać za składane ofiary dla sióstr elżbietanek

12.  16 czerwca tu czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja pójdzie następującą trasą : ul. Środkowa, Strażacka, Ostrowska oraz Powstańców Wielkopolskich.

Proszę na tę uroczystość o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz- mieszkańcy Skalmierzyc; II ołtarz – mieszkańcy Mącznik; III ołtarz – mieszkańcy Boczkowa ; IV ołtarz- mieszkańców Śliwnik. Zapraszam na oktawę Bożego Ciała , która potrwa do 23 czerwca, w tym dniu uroczyste zakończenia  o g :18:00 . Procesja pójdzie następującą trasą ; ul. Ostrowska , ul. Powstańców Wielkopolskich.  ul. Ostrowska ,   ul. Szumiących Wierzb Proszę o przygotowanie ołtarzy :

I ołtarz – ministranci i służba liturgiczna ; II ołtarz – Kuchrzyki; III ołtarz – członkowie synodu parafialnego ;  IV ołtarz – ojcowie i matki Żywego Różańca.

13.  Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w ciągu tygodnia po Mszy Św. o  18:00 , a w niedzielę przed Mszą Św. o 17:00             ( ok 16:40) .

14.  Osoby, które zgłosiły się do adoracji Najświętszego Sakramentu prosimy  o to , aby rozpoczęły swoje dyżury i zachęcamy osoby jeszcze nie zapisane  , aby się zapisywać na listę.

15.  Zbiórka ministrantów w sobotę o g:11:00

16.  Bóg zapłać za składane ofiary na daninę diecezjalną i parafialną.

17.  Prasa katolicka: ,, Opiekun”; ,, Przewodnik katolicki”; ,, Gość Niedzielny”;    ,, Mater Dei”. Zapraszamy do lektury.