Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024r.

                                                                             Ogłoszenia parafialne

1.      Bóg zapłać za składane ofiary na sprzątanie kościoła

2.      Dzisiaj niedziela Trójcy Przenajświętszej o godz. 11:00 swój jubileusz kapłaństwa będzie przeżywał ks. kan. Edward Ogrodowicz.

3.      W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie z dziećmi, które będą sypać kwiaty na procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci do uczestnictwa. Prosimy o przynoszenie kwiatów w zakrystii będzie umieszczony specjalny kosz na te kwiaty.

4.      W  wtorek po wieczornej Mszy Św. spotkanie ,, Kręgu biblijnego”.

5.      W środę po wieczornej Mszy Św. próba bierzmowanych.

6.      W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy na Msze Św. o 7:00, 8:30 i 10:00 . Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów , dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych  do udziału w procesji. Prosimy strażaków z Boczkowa i Gniazdowa o poniesienie baldachimu , strażaków ze Skalmierzyc o pokierowanie ruchem . Prosimy o przystrojenie trasy procesji.

7.      W czwartek 30 maja procesja  Bożego Ciała pójdzie następującą trasą : ul. Środkowa, Strażacka, Ostrowska oraz Powstańców Wielkopolskich. Proszę na tę uroczystość o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz- mieszkańcy Skalmierzyc) ; II ołtarz – mieszkańcy Mącznik; III ołtarz – mieszkańcy Boczkowa ; IV ołtarz- mieszkańców Śliwnik (mieszkańców ul. Skalmierzyckiej i  Idziora) . Zapraszam na oktawę Bożego Ciała , która potrwa do 6 czerwca, w tym dniu uroczyste zakończenia  o g :18:00 . Procesja pójdzie następującą trasą ;  , ul. Powstańców Wielkopolskich.  ul. Ostrowska , ul. Szumiących Wierzb Proszę    o przygotowanie ołtarzy :    I ołtarz – ministranci i służba liturgiczna ; II ołtarz – Kuchrzyki; III ołtarz – członkowie rady duszpasterskiej  ;  IV ołtarz – ojcowie i matki ,,Żywego Różańca.”

8.         W czasie oktawy Bożego Ciała  zapraszamy do asysty : piątek –         ul. Starowiejska , Strażacka ; sobota – ul. Pleszewska i Bielawska ; niedziela – ul. Dąbkowska.  Poniedziałek – ul. Torową i Spółdzielczą; wtorek – ul. Jabłońskiego, środę ul. Bankową. 

9.     W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty o 9:15 później Msza Św.

10.   W Boże ciało będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc Polakom , którzy mieszkają na terenie Ukrainy. Zebraną ofiarę przekażemy ks. biskupowi z  Ukrainy., który w  parafii Nowe Skalmierzyce – mówił o potrzebie pomocy Polakom na Ukrainie.

11.  Za tydzień w niedziele o godz. 11:00 będzie odprawiona Msza Św. w intencji ks. kan. Stanisława Kraski z okazji 60-tej rocznicy kapłaństwo.

12.   Pielgrzymka rowerowa w terminie 1-4 sierpnia. Zapraszamy we wtorek wszystkich grupowych na spotkanie do Domu katolickiego

13.   Prasa katolicka : ,, Opiekun” ;  ,, Różaniec”; ,, Dobre Nowiny” ; ,, Mater Dei”,  

 

 « powrót

Msze święte

Niedziela: 
7.00  9.00  11.00  17.00  

Dni powszednie:
7.30  18.00

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
17.00 18.00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym:
16.00 w niedzielę

Adoracja: Wystawienie Najświętszego Sakramentu
w dni powszednie od 8.00 do 18.00; niedzile i święta od 12.00 do 17.00

Spowiedź święta

Pół gdziny przed każdą
Eucharystią

W pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 16.00 i 16.30 do 18.00
 

Biuro parafialne

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do soboty
po wieczornej Mszy św.,

tel. 517 021 111 

 

Komentarz do Ewangelii

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2020

5 lipca 2020r. będziemy obchodzić Uroczystość
I Komunii Świętej w naszej parafii.