Ogłoszenia parafialne 19.05.2024r.

Ogłoszenia parafialne

1.      Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św. i rocznica pierwszej komunii świętej.

2.     Jutro tj. w poniedziałek święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Msze Św. o 10:00; 16:00;18:00.

3.      Tydzień temu była niedziela inwestycyjna podczas, której zebraliśmy kwotę 4.800 zł.

4.   W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie rady duszpasterskiej                            i ekonomicznej . Spotkanie w kościele.

5.      W środę zapraszamy bierzmowanych na próbę , która odbędzie się po wieczornej Mszy Św.

6.      W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego kapłana.

7.      W piątek wspominamy Najświętszą Marię Pannę wspomożenie wiernych.

8.      W czwartek o 4:45 z parkingu spod kościoła  wyruszy pielgrzymka na Mazury.

9.     W czwartek  30 maja przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja pójdzie następującą trasą : ul. Środkowa, Strażacka, Ostrowska oraz Powstańców Wielkopolskich. Proszę na tę uroczystość o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz- mieszkańcy Skalmierzyc ( mieszkańców ul. Skalmierzyckiej i I. Idziora) ; II ołtarz – mieszkańcy Mącznik; III ołtarz – mieszkańcy Boczkowa ; IV ołtarz- mieszkańców Śliwnik. Zapraszam na oktawę Bożego Ciała , która potrwa do 6 czerwca, w tym dniu uroczyste zakończenia  o g :18:00 . Procesja pójdzie następującą trasą ;  , ul. Powstańców Wielkopolskich.  ul. Ostrowska , ul. Szumiących Wierzb Proszę    o przygotowanie ołtarzy :    I ołtarz – ministranci i służba liturgiczna ; II ołtarz – Kuchrzyki; III ołtarz – członkowie rady duszpasterskiej  ;  IV ołtarz – ojcowie i matki ,,Żywego Różańca.”

10.      W czasie oktawy Bożego Ciała  zapraszamy do asysty : piątek –         ul. Starowiejska , Strażacka ; sobota – ul. Pleszewska i Bielawska ; niedziela – ul. Dąbkowska.  Poniedziałek – ul. Torową i Spółdzielczą; wtorek – ul. Jabłońskiego, środę ul. Bankową.

11.   W Boże ciało będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc Polakom , którzy mieszkają na terenie Ukrainy. Zebraną ofiarę przekażemy ks. biskupowi z  Ukrainy. W parafii Nowe Skalmierzyce – mówił o potrzebie pomocy Polakom na Ukrainie.

12.   Za tydzień w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

13.   Za tydzień zbiórka do puszek na sprzątanie kościoła.

14.   Za tydzień w naszej parafii  ks. kan. Edward Ogrodowicz będzie przeżywał jubileusz 50-tej rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich.

15.   Pielgrzymka rowerowa w terminie 1-4 sierpnia. Zapraszamy we wtorek wszystkich grupowych na spotkanie do Domu katolickiego

16.   Prasa katolicka : ,, Opiekun” ( nowy numer); .  ,, Mater Dei”,

Niedziela:
7.00  9.00  11.00  17.00

Dni powszednie:
7.30  18.00

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
17.00 18.00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym:
16.00 w niedzielę

Adoracja: Wystawienie Najświętszego Sakramentu
w dni powszednie od 8.00 do 18.00; niedzile i święta od 12.00 do 17.00

Spowiedź święta

Pół gdziny przed każdą
Eucharystią

W pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 16.00 i 16.30 do 18.00

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do soboty
po wieczornej Mszy św.,

Komentarz do Ewangelii

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2020

5 lipca 2020r. będziemy obchodzić Uroczystość
I Komunii Świętej w naszej parafii.