„KIERUNEK JEST ZNACZNIE WAŻNIEJSZY OD PRĘDKOŚCI”

Film pochodzi z rekolekcji dla młodzieży, która rozpoczynała wakacje w Skalmierzycach
przy Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej.

Żyjemy w czasach coraz większego braku wrażliwości, obudowani murami materializmu oraz egoizmu zapominamy, iż jesteśmy stworzeni, aby kochać. Statystyki wołają na alarm, gdyż coraz więcej młodych zapomina, że mają wpływ na to jak będzie wyglądało ich życie za kilka lat. Nie zmarnuj swojego życia! Posłuchaj, że „KIERUNEK JEST ZNACZNIE WAŻNIEJSZY OD PRĘDKOŚCI”. Przedstawiam Wam pierwszego gościa – jest nim raper Dobromir „MAK” Makowski, autor projektu "Rappedagogia", który jest także założycielem fundacji "Młodzi dla młodych", która swoją siedzibę mają w Pabianicach. Dobromir jest pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach. Przed laty sam mierzył się z wieloma problemami będąc wychowankiem domu dziecka. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. Obecnie jeżdżąc po Polsce dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych mówiąc do młodzieży, iż można żyć inaczej.
Konferencji towarzyszy muzyka z warsztatów MOTOCYKLOWEJ ORKIESTRY. Muzyka towarzyszy motocyklistom przez całe życie i gra im w duszy. Motocykliści to normalni ludzie, którzy są obdarzeni wielkim sercem i wrażliwością. W tworzeniu Motocyklowej Orkiestry wzięli udział niesamowici muzycy, którzy specjalnie dla nas poprowadzą warsztaty i przygotowali nas do nowych scenicznych wyzwań.