Spotkanie z księdzem raperem na koniec karnawału

Mam ciśnienie, zajawkę, Raczej nie spinę, synek, Walczyć o Dobrą Nowinę. Żyję tym, co daje sens, siłę – tak rapuje ks. Jakub Bartczak gość Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach, który wystąpi już 5 marca w Skalmierzycach.
Ksiądz Jakub wychował się we Wrocławiu w środowisku hiphopowym. Jego kumple z osiedla nie wierzyli, że wstąpił do seminarium. Dla Boga jest w stanie poświęcić wszystko, nawet, jak mówi, swoją „zajawkę”, ponieważ Pan Bóg jest o wiele ciekawszy niż hip-hop. Kiedyś na modlitwie doszedł do refleksji, że nasze pasje mogą się podobać Panu Bogu, w zależności od tego, jak je wykorzystamy. Zdał sobie sprawę, kim jest i jako ksiądz wrócił do rapu. Czy można rapować o Panu Bogu i ewangelizować poprzez hip-hop? Przyjdź i zobacz na własne oczy, usłysz Słowo Boże i wysłuchaj świadectwa, pomódl się z nami, effata - otwórz się i przemień swoje serce, ten czas jest dla Ciebie!
Ksiądz raper w sutannie w 2016 roku został koordynatorem i jednym z ambasadorów Światowych Dni Młodzieży. W wolnych chwilach daje koncerty, a na co dzień pracuje w parafii pod Ślężą. Wydał trzy albumy. Pierwszy w 2013 roku pt. POWOŁOANIE, drugi w 2016 pt. PO PROSTU WIERZĘ, trzeci w zeszłym roku pt. BÓG JEST DZIAŁA. Otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Muzyki Chrześcijańskiej MUZA DEI za przebój roku pt. WOLNOŚĆ. Obecnie współpracuje z młodymi artystami m.in. z Wiki Szarkowicz, czy raper Komil. „Wiara plus hip-hop dla Jezusa” – rapują w tym kawałku. Resztę zobaczycie i posłuchacie poniżej oraz we wtorek 5 marca w Skalmierzycach o 18:30. Będzie to prawdziwa łaska na relaksie.
Zapraszamy na koncert ewangelizacyjny KSIĘDZA Z ZAJAWKĄ - JAKUBA BARTCZAKA, we wtorek o godz. 18:30 w Domu Katolickim przy Sanktuarium Matki Bożej w Skalmierzycach.